1. Lokalizace textových polí

  Článek: AN0001797Aktualizováno:: 01.11.2018

  Některá formulářová pole (ta, které se zobrazují uživatelům - např. název, popis...) umožňují zadat text ve více jazycích. Takováto textová pole mají vpravo ikonu pro lokalizaci .

   Po kliknutí na ikonu se zobrazí dialog pro zadání textů pro jednotlivé jazyky. V záhlaví okna je název pole, pro které lokalizaci aktuálně nastavujete.

   

  Seznam jazyků lze ovlivnit nastavením vlastnosti Lokalizovat metadata na stránce Seznam jazyků. Zvolte si proto seznam jazyků, do kterých chcete uživatelské rozhraní systému ObjectGears lokalizovat.

  V případě, že v textovém poli je již nepodporovaná lokalizace (protože jste ji zrušili na stránce Seznam jazyků), pak se daná lokalizace zobrazí na formuláři v poli dole. Tento text nebude použit pro zobrazení lokalizovaných textů. Pokud zde tedy uvidíte nerozpoznanou lokalizaci s textem, pak ji před uložením opravte.

   

  Po vyplnění textů pro jednotlivé jazyky a uložení formuláře se do původního textového pole vloží text, který obsahuje kód jazyka a text v daném jazyce. Texty můžete upravovat i přímo zde, jen nesmíte porušit formát zápisu. Pohodlnější je však použít formulář, kde jsou texty zobrazeny přehledně a odděleně.

  Ukázka lokalizace názvu modelu pro Znalostní bázi:

  cs-CZ::Znalostní báze~de-DE::Wissensbasis~en-US::Knowledge base

  Jednotlivé jazyky jsou odděleny znakem vlnky ~. Před každým textem je kód jazyka oddělený dvěma dvojtečkami. 

  Pro zadání kratších textů se zobrazuje formulář uvedený výše. Pro pohodlné zadávání dlouhých textů se zobrazí níže uvedený formulář.

  Lokalizace pomocí skriptu

  Definovat obsah formulářových polí (název, popis atd.) lze i za běhu - pomocí skriptu a objektu OG.GetLocText.

  function OnAfterLoadColumns()
  {
     OGColumns['version'].Name = OG.GetLocText('cs-CZ::český název~en-US::English name');
     OGColumns['version'].Description = OG.GetLocText('cs-CZ::český popis~en-US::English description');
     OGColumns['version'].HelpText = OG.GetLocText('cs-CZ::český help~en-US::English help');
  }

  Lokalizace na formuláři

  Pokud používáte lokalizované sloupce a tyto sloupce použijete pro vytvoření Krátkého popisu (ShortDescription), pak je třeba i na tomto sloupci zapnout lokalizaci. Po zapnutí se bude zobrazovat lokalizovaná hodnota při výběru hodnoty ve vyhledávacím formuláři pro sloupce typu classlink.

  Pro zobrazení lokalizované hodnoty v seznamu a detailním formuláři je třeba nastavit na sloupci příznak Lokalizovaná hodnota.

×