1. Vyčištění databáze

  Článek: AN0001568Aktualizováno::

  Tato funkcionalita slouží k odstranění tabulek, které podle definice metadat již nemají v databázi existovat. Takovéto tabulky a hlavně vazby pak znemožňují mazání sloupců a tříd kvůli závislosti cizích klíčů.

  Po spuštění funkce Vyčištění databáze se zobrazí formulář a kontrolní funkcionalita se ihned spustí. Po kontrole se na formuláři ve třech záložkách vypíší skripty pro úpravu databáze. Skripty se nespouští.

  Při kontrole tabulek se kontrolují všechny tabulky, jejichž název začíná na DataRow. Ostatní tabulky v databázi jsou ignorovány. Proto své rozšiřující tabulky nepojmenovávejte jako systém ObjectGears, ale používejte prefixy.

  Záložka Přejmenování tabulek

  První záložka obsahuje skript, který byl vygenerován pro přejmenování nepotřebných tabulek. Pro případ, že nechcete tabulky hned smazat z databáze, můžete je takto přejmenovat a určitou dobu je ponechat jako zálohu v databázi. Přejmenováním přestanou ihned fungovat všechny uložené procedury, view a externí dotazy do databáze, které se na danou tabulku odvolávají. Při vzniku chyby (pokud jste přehlédli určitou závislost), můžete tabulce vrátit původní název a funkcionalitu tak ihned obnovit.

  Záložka Smazání tabulek

  Druhá záložka obsahuje skript pro okamžité smazání (drop) nepotřebných tabulek. Trvalým smazáním se však vystavujete riziku složitější obnovy, pokud tabulky ve svých skriptech používáte.

  Záložka Smazat FK

  Poslední záložka obsahuje skript na zrušení vazeb (cizích klíčů) vedoucí na nepotřebné tabulky.

×