1. Katalog aplikací - požadavky

  Článek: AN0002468Aktualizováno:: 29.11.2021

  Konfigurační databáze (CMDB) je centrálním zdrojem dat, okolo kterého se točí spousty procesů. IT týmy mohou velmi efektivně pracovat s mnoha datovými entitami CMDB a souvisejících procesů přímo v nativních obrazovkách ObjectGears, které lze rychle a jednoduše naklikat. Pokud však chceme tato data sdílet i s business uživateli, můžeme se rozhodnout vytvořit zvláštní rozhraní, které uživatelům nabídne neotřelý vzhled s moderním designem. Vzdáme zobrazení na standardních obrazovkách, ale vytvoříme speciální zobrazení pomocí webpártů a skriptů. Získáme tak atraktivní vzhled a o to v těchto případech právě jde. Časová náročnost je v těchto případech několik dní - na práci grafika a zkušenějšího uživatele/programátora.

  Naším cílem bude zobrazit uživatelům přitažlivou formou hlavní business aplikace a ukázat klíčové informace. Dále budeme chtít uživatelům nabídnout následující scénáře, aby Katalog aplikací nebyl jen prostým seznamem dat, ale nabízel další služby, které uživatele napadnou:

  1. Založit incident týkající se zobrazované aplikace
  2. Požádat o instalaci aplikace
  3. Zobrazit konfigurační položku (detail dat zobrazených v Katalogu aplikací)
  4. Zobrazit schéma aplikačních komponent, rozhraní a infrastruktury zajišťujících běh aplikace
  5. Zobrazit schéma procesů podporovaných aplikací
  6. Zobrazit dokumentaci související s aplikací

  Všechny tyto úkony by uživatelé mohli provádět ve standadních obrazovkách ObjectGears, ale naším cílem je poskytnout zvláštní vzhled. Katalog aplikací také budeme chtít zobrazit všem uživatelům organizace, nejen uživatelům ObjectGears.

  Katalog aplikací si pak můžeme představovat např. takto:

  Katalog aplikací a Konfigurační databáze CMDB

  Aplikace mohou mít svoji hierarchii (např. jednotlivé moduly aplikace zobrazené pod hlavní aplikací po rozkliknutí). Podobně můžeme spojit řadu drobných aplikací do několika skupin (např. grafické nástroje, vývojářské nástroje, aplikace týmu Správa budovy). Katalog aplikací pak bude úhlednější a přehledně zobrazí spolu související záznamy.

×