1. Globální hledání

  Článek: AN0001631Aktualizováno:: 16.10.2018

  Funkce globální hledání umožňuje vyhledávat v textových sloupcích přes všechny třídy registrované v systému. Text pro hledání se zadává do textového pole v pravém horním rohu obrazovky.

   

  Před vlastním hledáním je třeba u vybraných sloupců explicitně nastavit příznak globálního hledání "Povolit pro globální hledání". Tím lze řídit, ve kterých třídách a sloupcích chcete provádět hledání. Z hledání tak lze jednoduše vyčlenit pomocné třídy, např číselníky.

  Vlastní hledání pro konkrétního uživatele zohledňuje přístupová práva. 

  Při hledání se v povolených sloupcích hledá výskyt zadaného textu, ne přesná shoda.

   

  Statistiky hledání uživatelů jsou dostupné ve zvláštním modelu Systémové utility. Tento log je možné později použít pro analýzu toho, co uživatelé často hledají.

  Hledání podle času

  S pomocí globálního hledání je možné vyhledat všechny změny v datech od určitého datumu a času. Stačí na stránce pro hledání (Search.aspx) zadat datum s časem, od kterého chcete vidět všechny změny. Při zadání i textu se hledání omezí jen na nesmazané záznamy s hledaným textem.

  Při hledání uživatelem jsou zohledňována práva na třídy. Pokud hledá administrátor, pak jsou prohledávány všechny třídy (administrátor má právo na vše).

   

×